reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Portal ve Portal Lite
Facebook Portal ve Portal Lite
Facebook Portal ve Portal Lite
Facebook Portal ve Portal Lite
Facebook Portal ve Portal Lite
Facebook Portal ve Portal Lite
Facebook Portal ve Portal Lite

Geleceğe pencere açan Facebook Portal ve Portal Plus tanıtıldı

Sosyal medya devi Facebook, dakikalar önce ilginç bir sürpriz yaptı ve Portal ile Portal Plus adını verdiği donanım ürünlerini tanıttı. Peki bu Facebook Portal ailesi tam olarak ne işe yarıyor?

Facebook Portal ve Portal Plus, video görüşme amacıyla hazırlanmış ürünler. Facebook hesabı üzerinden kişilerin birbirleriyle video görüşme yapmasına odaklanan aile, tasarımsal olarak oldukça modern görünüyor. Burada direkt olarak Amazon Echo Show’u andıran ufak model Portal, 10,1 inç 1280×800 piksel bir ekran üzerine kuruluyor. Daha büyük model Portal Plus ise 15,6 inç Full HD bir ekran (Yatay ya da dikey kullanım) ile karşımıza çıkıyor. Üzerlerinde yüksek çözünürlükte kamera ve hoparlör sistemi yer alan ürünler, Smart Camera isimli özellikle kişileri sürekli olarak görüntüde tutabiliyor. Burada yapay zeka altyapısından yararlanan firma, süreci eğlenceli hale getirmek için AR (Artırılmış gerçeklik) filtreleri de sunuyor. Sesli komutlar ile kontrol edilebilen cihazlar, dijital asistan Alexa entegrasyonuna da sahip. Food Network, Newsy ve Facebook Watch üzerinde video izlenmesine de imkan tanıyan Portal ailesi, ev iletişimine yeni bir bakış açısı getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Portal ve Portal Plus öne çıkabilir mi?

Bu biraz zor görünüyor çünkü çoğu kişinin sadece video görüşme amacıyla böyle bir cihaz almak isteyeceği düşünülmüyor. Çünkü hali hazırda hemen herkes tablet, bilgisayar ya da telefonu üzerinden video görüşme yapabiliyor. Açıklandığı kadarıyla Portal 199 dolar, Plus model ise 349 dolar yurt dışı fiyat etiketlerine sahip. Sizce bu cihazların hiç şansı var mı?

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin akıllı evlere özel süpürge modeli