reklamı kapat

POPÜLER

LG G5

Modüler tasarımlı LG G5 kullanıcılarını mutlu edecek haber

LG G5 kullanıcılarının ilgisini çekecek güzel bir haberimiz var. Şirket, LG G5’in uluslararası sürümü için Android 8.0 Oreo güncellemesini dağıtmaya başladı. Bu haftadan itibaren LG G5 kullanıcıları Android 8.0 Oreo güncellemesini telefonlarına indirebilecek. Güncelleme henüz telefonunuza gelmediyse telaş yapmanıza gerek yok, LG’nin güncellemeyi bu hafta içerisinde tüm cihazlar için yayınlayacağını söyleyelim.

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android 8.0, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor. Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 8.0 yeni emoji’lerle geliyor

60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte LG G5’in çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

İlginizi çekebilir

LG V40 ThinQ için hazırlanan tanıtım videosu