reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG G6
LG G6

LG G6 kullanıcılarına müjdeli haber

31 Ekim 2017

Geekbench’te yapılan bir test, LG’nin LG G6‘da Android 8.0’i (Oreo) test ettiğini ortaya çıkardı. LG-H870 model numaralı telefonun uluslararası sürümünde Android’in en yeni işletim sistemi Android 8.0 karşımıza çıkıyor. Güncellemenin Geekbench testinde görünmesi LG’nin Android 8.0’ı çok yakında yayınlayacağı anlamına geliyor.

Android 8.0 Oreo’nun sunduğu yenilikler neler?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor.

Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de kullanıma sunulduğu Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emojinin de olduğu güncellemeyle birlikte LG G6’nın çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

LG G6’nın detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.