reklamı kapat

POPÜLER

samsung
BlueFeel
Linkface
ShoePik

Samsung’dan ilham veren 7 yeni proje [Video]

Samsung Electronics, Yaratıcılık Laboratuvarı’nda (Samsung C-Lab) geliştirilen yeni projelerini tanıttı. Samsung’un tanıttığı ilk proje olan PixelRo, gözle ilgili sıkıntı yaşayan kullanıcılara yardımcı olacağa benziyor. Presbitlik yani iyi görememe rahatsızlığı yaşayan kullanıcılar için Samsung, PixelRo adını verdiği teknolojisini sunuyor.

Linkface adı verilen teknolojisi ise bir tür sanal gerçeklik uygulaması. Kullanıcıların yüz ve göz hareketlerini takip eden teknoloji Apple’ın kısa bir süre önce tanıttığı Animoji teknolojisiyle aynı. Emojilerin hareketlendirilmiş hali olan Linkface, emojilere istenilen kişisel yüz ifadelerini vermeye imkan tanıyor. Sensörlerden yararlanan bu teknoloji kişisel yüz ifadelerini alglıyor ve bu ifadeleri emojilere taşıyabiliyor.

Samsung Yaratıcılık Laboratuvarı’nın yeni ilham verici cihazları

Yaratıcılık Laboratuvarı’nın imzasını taşıyan Defind ise akıllı ayakkabı servisi olarak karşımıza çıkıyor. Ayakların üç boyutlu taramasını çıkaran Defind haricinde Samsung, taşınabilir hava temizleyicisi BlueFeel, kan şekeri ölçüm uygulaması, Soft Launch ve Hyperity gibi teknolojilerin tanıtımını da gerçekleştirmiş durumda. Samsung’un Yaratıcılık Laboratuvarı tarafından geliştirilen yeni prototip cihazlarının videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO

https://youtu.be/HSiGjO1VXuY

https://youtu.be/fBEkiezmvZ8

https://youtu.be/_SoOvjbnCF0