reklamı kapat

POPÜLER

LG G6

LG G6 kullanıcılarını sevindirecek gelişme

Geçtiğimiz yılın ağustos ayında tanıtılan LG G6 hakkında güzel bir gelişme yaşandı. Kaynakların aktardıkları bilgilere göre LG G6’ya Android 8.0 Oreo güncellemesi geliyor.

Önümüzdeki hafta pazartesi indirmeye sunulacak güncellemenin ilk etapta Güney Kore’deki kullanıcılar tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. Diğer ülkelerde güncellemenin yayın tarihi belli olmasa da Avrupa ve Amerika için bu sürenin çok yakında olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Android 8.0 Oreo ne gibi yenilikler sunuyor?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor. Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte LG G6’nın çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

Video