reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Sadece bir saniyede katlanabilen kompakt elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisiklet modelleri popülerliğini artırıyor. Bu sefer ise bu alanda karşımıza Kickstarter’da destek arayan iMiro Sivrac çıkıyor.

iMiro Sivrac tam olarak yeni bir model değil. Daha önce Indiegogo’da destek arayan ürün, bu sefer Kickstarter projesiyle ses getiriyor. Bu bisikleti özel kılan ise X-Frame gövde yapısıyla sadece bir saniyede katlanabiliyor olması. Bu sayede özellikle sık sık toplu taşıma kullanan kişiler için çok kullanışlı duran kişisel ulaşım aracı, 22 kg ağırlığa ve 122 kg taşıma kapasitesine sahip. Daha çok şehir içinde kullanım için tasarlanan bisiklet, 259 W/36V motoruyla Amerika’da 32 km/s, Avrupa’da ise 25 km/s hıza kadar pedal desteği sağlıyor. Değiştirilebilir şekilde tasarlanan 36 V/9.6 Ah Li-ion pil üstüne kurulan bisiklet, önde ve arkada disk frenler kullanıyor. SHIMANO imzalı altı vites sistemi bulunan ürün, gidonunda hız ve pil kapasitesi gibi konularda bilgi veren ufak bir ekran taşıyor. Gece kullanımı için kuvvetli aydınlatma sistemi bulunan elektrikli bisiklet modeli, özel akıllı telefon uygulaması üstünden birçok konuda özelleştirilebiliyor. Burada bağlantı Bluetooth üstünden kuruluyor.

elektrikli bisiklet
elektrikli bisiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iMiro Sivrac beğeni toplayan bir katlanabilir elektrikli bisiklet oldu

Kickstarter’da 30 bin dolar toplamayı hedefleyen ve henüz projenin başında olan bisiklet, yapılacak en az 1.300 dolar bağış ile 2020 Mart ayında elde edilebiliyor. Dünyanın her yerine gönderileceği açıklanan bisiklet, üretime oldukça hazır görünüyor. Yani burada parayı alıp kaçma gibi bir durum olacak izlenimi oluşmuyor. Ürünün proje sayfasına buradan ulaşabilir, videosunun yukarıda izleyebilirsiniz.