reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

elektrikli bisiklet karmic oslo

Apple tasarımı gibi görünen elektrikli bisiklet modeli: Oslo [Video]

Dört yıldır elektrikli bisiklet modelleri üretimini gerçekleştiren Karmic, “geleceğin elektrikli bisikleti” Oslo ile karşımızda.

Giderek popülerleşen elektrikli bisiklet alternatiflerine bir yenisi Karmic’ten geliyor. Geçmişte de geliştirdiği modellerden edindiği tecrübeyi Oslo‘ya yansıtan Karmic, fütüristik bir tasarımla karşımıza çıkıyor. İlk bakışta Oslo, pedalsız, üzerine oturulabilen, küçük kalın tekerlekli e-scooter modellerinin büyük versiyonu gibi görünüyor. Rahat bir sürüş deneyimi sağlamak için geniş bir seleye sahip olan bisiklet, pedal tasarımında da farklılığa gidiyor. Söz konusu pedallar kullanıcıya yardımcı olurken, elbette hiç pedal çevirmeden de bisikleti kullanmak mümkün oluyor. Oslo ikinci sınıf elektrikli bisikletler arasında kendine yer buluyor. Bu da pedallarla desteklenen bisikletin motor gücünün maksimum 32 km/s olduğu anlamına geliyor. Elbette yokuş aşağı ilerlerken daha da hızlanmanız mümkün. Ancak bisikletin kendi motoru daha fazlasını üretmeyecektir.

elektrikli bisiklet karmic oslo
elektrikli bisiklet karmic oslo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet talebi artıyor

Bisikletin standart pil paketi 32 km’lik menzil sunuyor. Oslo’nun Eco, Normal ve Boost olmak üzere üç farklı pedal modu bulunuyor. Bisikletin sunduğu menzilin kullanıcının pedal kullanma sıklığına göre değişeceği de kaydedilmiş. Oslo’nun bu açıdan kullanıcıyı pedal kullanmak için cesaretlendirdiğini söylemek mümkün.

Oslo 480 Wh‘lık bir pille geliyor. Ayrıca opsiyonel olarak 960 Wh’lık bir pil paketi üzerine çalışıldığı da belirtiliyor. Alüminyum çerçevesi ve temonplastik gövdesiyle yaklaşık 20 kg ağırlığında olan bisiklet pek çok alternatif modelden daha hafif olsa da, sunduğu güç açısından da bir parça geride. Kickstarter’da kullanıcılardan destek bekleyen Karmic Oslo, 1.499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Elektrikli bisiklet modelinin Ocak 2020’de destekçilerine ulaştırılması bekleniyor. Oslo’nun Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.