reklamı kapat

POPÜLER

TMC Dumont

Devasa göbeksiz tekerlekler uçak motoru ile birleşti; işte son dönemin en ilginç motosikleti “TMC Dumont” [Video]

Zaman zaman gerçekten çok ilginç motosiklet modelleri tasarlanıyor. Ancak son dönemde gerçekten TMC Dumont kadar ilginci karşımıza çıkmamıştı.

İnsanoğlu her alanda sınırlarını zorlamayı seviyor. İşte bunlardan birisi olan “fütüristik bir sanat eseri” tasarımlı TMC Dumont, eski Formula 1 sürücüsü ve özel motosiklet üreticisi Tarso Marques‘in arkasında bulunduğu bir araç. İsmini Brezilya’nın havacılık efsanelerinden Alberto Santos-Dumont‘tan alan motosiklet, her açıdan benzersiz bir görünüşe sahip. Burada ilk olarak 36 inç’lik göbeksiz tekerlekler karşımıza çıkıyor. Motora gerçekten inanılmaz bir görüntü ve hava katan bu tekerlekler, kendisine baktırmayı kesinlikle biliyor. Modelin en önemli detayı ise bizce gücünü aldığı motoru. Bünyesinde tam 300 beygir güç üreten V6 Rolls-Royce uçak motoru (60’lardan bir uçaktan çıkma) yer alan TMC Dumont, acayip yüksek bir gücü alışılmışın dışında bir tasarımla bir araya getiriyor. Önünde çok dikkat çekici bir havalandırma bölümü yer alan Dumont, gücünü sesine de yansıtıyor. Uçak motoru kameraların tam olarak yakalayamadığı “benzersiz” bir gök gürültüsü oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TMC Dumont

Sınırları zorlama sanatı: TMC Dumont

Görebileceğiniz üzere gündelik kullanım için hiç uygun olmayan motosiklet, bir camın arkasında “tarihi eser” gibi sergilenecek bir seçenek ortaya koyuyor.

İlgili Video

Motosikletin yapım sürecini gözler önüne seren Time-Lapse