reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha’dan dört tekerlekli motosiklet konsepti [Video]

Genellikle scooter ve ATV cinsi araçlarda görmeye alışık olduğumuz çok tekerlekli araç fikri yavaş yavaş motosiklet dünyasında da yerini almaya başladı. Son zamanlarda aykırı motosiklet ve hatta otomobil girişimleriyle karşımıza çıkan Yamaha, bu kez dört tekerlekli bir motosiklet konseptiyle karşımızda.

Japon üretici henüz geçtiğimiz hafta Tokyo Motor Show’da üç tekerlekli MWT-9 motosikletini ve süper otomobilini görücüye çıkarmıştı. Motosiklet dünyasında bir ilk olan sürücüsüz motosiklet konseptini bile henüz sindirememişken Yamaha son darbeyi dört tekerlekli spor motosikletiyle vurdu. OR2T isimli motosiklet, sportif gövdesine eklenen iki adet ekstra tekerlekle, motosiklet kavramına yeni bir bakış açısı getiriyor.

yamaha-or2t-prototype-7
Tıpkı Tricity gibi OR2T de yatık süspansiyon düzeneğine sahip ve her bir tekerleğin kendi amortisör ve bağlantı sistemi mevcut. Böylece birbirinden bağımsız hareket eden tekerlekler daha güvenli ve dengeli viraj alma ve yol tutuşu vadediyor. OR2T’de MTW-9’un 3 silindirli sıvı soğutmalı motor bloğunun görev yapması bekleniyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan motosikletin çalışma prensibini gösteren kısa videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

VİDEO