reklamı kapat

POPÜLER

Dünya rekoru kırmak için geliştirilen tek tekerlekli elektrikli motosiklet [Video]

Dünya rekoru kırmak için geliştirilen tek tekerlekli elektrikli motosiklet [Video]

Günümüzde birçok elektrikli motosiklet modeli bululuyor. Bunlar arasına bir de dünya rekoru kırmak için geliştirilen tek tekerlekli elektrikli motosiklet dahil oldu.

Bu yukarıda tanıtım videosunu izleyeceğiniz EV360, Guinness Dünya Rekoru kırmak adına geliştirilmiş bir tek tekerlekli elektrikli motosiklet modeli olarak geliştirme aşamasında bulunuyor. Monowheel olarak da geçen bu model, görebileceğiniz üzere normal elektrikli motosikletlerden çok daha farklı yapıda. İlk defa karşımıza çıkmayan bu araçla 112 km/s hızı geçerek benzerlerinin en hızlısı olmayan çalışacak The Duke University takımı, bu hedeflerine ulaşmak adına biraz daha zaman ihtiyaç duyuyor. Çünkü Electrek için çekilen yukarıdaki video, aracın henüz yüzde 100 dengeli yol alamadığını açık şekilde gösteriyor. Ayrıca gövdesi de son halinden oldukça uzaktan olan ürün, yine de öğrenciler tarafından geliştirildiği için takdiri sonuna kadar hakediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tek tekerlekli elektrikli motosiklet dikkat çekiyor

Yeni koronavirüs COVID-19 salgını başlamasa hız rekoru denemesine çoktan çıkılacağı aktarılan motosiklet, geleceğin elektrikli ulaşım araçları arasına dahil olabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Ancak yine de bu form faktör gündelik kullanım için pek mantıklı ya da kullanışlı durmuyor. Bu tarz araçların güvenlik konusunda da çözülmesi gereken çok ciddi soru işaretleri bulunuyor. Ancak yine de elektrikli böyle farklı araçların geliştiriliyor olması keyif veriyor.