reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet

Sınıfında hız rekoru kırması için üretilen elektrikli motosiklet

Karşınıza zaman zaman çok ilginç elektrikli motosiklet modelleri ile çıkıyoruz. Bu sefer ise hız rekoru kırması için üretilen bir model gündem olmuş durumda.

Elektrikli motosiklet modellerinin popülerliği sürekli olarak artıyor. Gelişen pil teknolojileri ve artan menziller, kişilerin bu araçlara olan ilgisini ciddi oranda yükseltiyor. Hem çevreye zarar vermeyen hem de yakıt masrafları olmayan bu kişisel ulaşım araçları, şu an herkese hitap eden bir modele sahip. Bu sefer karşımıza çıkan ise sadece tek bir amaç için üretilmiş. Voxan tarafından geliştirilen bu sayfada gördüğünüz dikkat çeken tasarımlı motosiklet, direkt olarak hız rekoru kırması için hazırlanmış. Aktarıldığı kadarıyla toplam tam 367 beygir gücünde olan bu performans canavarı, sınıfındaki kara hız rekoru için 351 km/s hızı hedefliyor ve bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Bu denemeye 2021 yılında çıkacağı aktarılan bu elektrikli motosiklet, görebileceğiniz üzere yüksek hıza özel bir aerodinamik gövde üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Voxan imzalı elektrikli motosiklet dikkat çekti

Hız rekorlarının ilk aşamada öyle görünmüyor olsa da son kullanıcıya da faydası oluyor. Çünkü bu tarz araçlar için geliştirilen özel sistemler ve aerodinamik paketler, gündelik motosikletlerin de daha iyi olmasına aracılık ediyor. Günümüzde çoğu elektrikli motosikletin 120-130 km/s hızları geçmediğini de ek bilgi olarak vermek gerekiyor. Sadece çok özel bazı modeller çok daha yüksek hızlarda seyredebiliyor. Bu arada rekor denemesinde bu performans canavarını eski MotoGP sürücüsü Max Biaggi’nin kullanacağını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Milyon dolarlık Nissan GT-R50 modelini pistte izleyin