reklamı kapat

POPÜLER

Batman’i kıskandıracak; Yamaha R1 motoru ve dört tekerlekli sürüşüyle Lazareth LM 410

Yamaha R1 motoruyla inanılmaz bir performansı beraberinde getiren Lazareth LM 410, tasarım karakteriyle de bir o kadar etkileyici nitelikte.

Lazareth markası Sıkı LOG takipçilerinin zihinlerini biraz kurcaladığında kolaylıkla anımsayabileceği isimlerden birisi. Bu zamana kadar karşımıza çıkarttığı hemen her modelde çılgınlık seviyesini bir üst noktaya çıkarmayı başaran motosiklet üreticisi yeni projesinde de bundan daha azını vadetmiyor aslında. Maserati motor bloğuna sahip sıra dışı modelinin ardından benzer çapta işler yapmaya devam eden ekibin bu seferki canavarı Lazareth LM 410 oldu. Blok olarak geçtiğimiz projede de kullanılan Yamaha R1 ile yola devam eden mühendislerin ortalığı karıştırma hamlesi dört tekerlekli sürüş deneyimiyle gerçekleşecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamaha R1 motorlu Lazareth LM 410 fiyatıyla da dudak uçuklatıyor

LM 410 projesini genel altyapı olarak aslında LM 847 ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. Sekiz silindirli motorun yerine bu projede R1’in ünitesinin tercih edilmesiyle ise haliyle teknik bazda değişimler söz konusu. 998cc‘lik süper spor motosiklet bloğu görünümüyle Batman’i kıskandıracak bu modele yaklaşık 200 beygir güç ve 105 Nm tork gibi değerler sunacak. Dört tekerlekli yapısının yanında tasarım dinamikleriyle de günümüz performans motosikletlerinden ayrılmayı baran LM 410’tan sadece 10 tane üretileceği açıklanmış durumda. Bu şanslı 10 kişinin ise 100.000 euro gibi en az model kadar süper olan fiyatı da gözden çıkarması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

2.000 beygirlik geleceğin sanat eseri ile tanışın