reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Elektrikli Porsche Taycan’ın Türkiye fiyatı belli oldu

Geçtiğimiz yılın eylül ayında tanıtılan Porsche Taycan otomobil tutkunları tarafından dört gözle bekleniyor. Porsche’nin tamamen elektrikli ilk otomobili olma özelliğini taşıyan Porsche Taycan’ın Türkiye fiyatı belli oldu.

Edindiğimiz bilgiye göre Porsche Taycan’ın sevkiyatı haziran ayında Türkiye’de başlayacak. 160 bin Euro‘dan (yaklaşık 1 milyon TL) başlayan fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulacak modelin Turbo versiyonu 200 bin eurodan, Turbo S versiyonu ise 250 bin eurodan piyasadaki yerini alacak. Pek tabii bu fiyatların Porsche Taycan modelinin başlangıç fiyatları olduğunu söyleyelim. Ekstra donanımla bu fiyatların daha da yukarı çıkacağını belirtelim. Yalnız altını çizmekte yarar var. Porsche Türkiye’nin belirttiğine göre otomobil bu yıl 50 kişiye teslim edilecek. Yani buradan anlayacağınız şu anda bu otomobili satın almak isterseniz en az bir yıl beklemeniz gerekiyor.

Taycan Turbo S versiyonu, 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sunuyor. Normal Taycan Turbo ise 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor ve 450 km menzil sunuyor. Maksimum limitli hızı 260 km/s olan Taycan, tam 616 beygir güç üretiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan hızlı şarj teknolojisiyle geliyor

Otomobil 270 kW güçte sadece 22 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor. Performansta gösterdiği başarıyı iç mekan tasarımına da yansıtan otomobil, özellikleriyle beğeni toplayacağa benziyor. Daha önce Mission E olarak bilinen otomobilin Tesla Model S’i hedef aldığını da belirtmekte yarar var.

İlginizi çekebilir

Altı silindirle 414 beygir güç; 2020 Porsche 718 ailesi kontak açmaya hazır