reklamı kapat

POPÜLER

Porsche

Porsche’den elektrikli otomobillerin geleceğini etkileyecek ilgi çekici satın alma

Benzersiz boxer ve atmosferik motor sesiyle de otomobil tutkunlarının kalbini kazan Porsche, elektrikli otomobillerinde bu DNA’yı aktarma konusunda kararlı.

Avrupa’nın en hızlı şarj istasyonunu geçtiğimiz günlerde hizmete açamasıyla gündeme gelen Porsche, Volkswagen grubunun elektrik geleceğinde hayati role sahip. Özellikle batarya ve hızlı şarj gibi teknolojilerin geliştirilmesi konusunda öncü birlik olan markanın bu alanda attığı adımlar da ilgiyle takip ediliyor. Bugün de geleceğini etkileyecek önemli bir yatırımın haberini duyuran Porsche, elektrikli modellerde kullanılan yapay ses teknolojileri üzerinde uzman olan DSP Concepts’e 14,5 milyon dolarlık yatırımıyla karşımıza çıkıyor. Amerika merkezli yazılım şirketi üzerine atılan bu adımın etkiletici önümüzdeki süreçte kolay bir şekilde göreceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche benzersiz sesini elektrik gücünde de aktarmaya devam edecek

DSP Concepts‘in şirket hisselerinde önemli bir söz sahibi haline gelen otomobil üreticisi aslında bir ilk değil. Bu zamana kadar 25 milyon doların üzerinde finansman ve yatırım desteği alan DSP Concept’e yatırım yapan isimler arasında BMW, Sony, MediaTek ve ARM IoT gibi önemli şirketler var. Taycan’ın ses mühendisliğinde de rol alan ekiple ilgili açıklamalarda bulunan departman başkanı Oliver Seifert; “Hepimiz bu markanın benzersiz motor sesine aşinayız. Bu karakteristik parçayı ilk elektrikle çalışan spor otomobilimiz Taycan ile bambaşka bir dünyaya atardık. DSP teknolojisi Taycan için bireysel bir ses konsepti uygulanmasını ve benzersiz ses imzası oluşturmalarını mümkün kılıyor.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Altı silindirle 414 beygir güç; 2020 Porsche 718 ailesi kontak açmaya hazır