reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra Huawei Mate 30 Pro
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra

En iyi kameralar karşı karşıya; Huawei Mate 30 Pro ve Samsung Galaxy S20 Ultra karşılaştırması [Video]

Dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonlarından biri olan Huawei Mate 30 Pro ile Samsung Galaxy S20 Ultra karşı karşıya geldi.

Kamera performansları mercek alınan modeller sundukları kamera performanslarıyla üst düzey görüntü kalitesi vadediyor. Galaxy S20 Ultra, 108 megapiksellik ana kamerayı bünyesinde barındırırken, Huawei imzalı modelde 40 megapiksellik arka kameraya sahip. Paylaşılan karşılaştırma videosuna bakıldığında 108 megapiksellik kameranın avantajları görülüyor. Fotoğraflara yakınlaştırma yapıldığında S20 Ultra’nın daha detaylı fotoğraf çektiğini söylemek mümkün. Düşük ışık performansında her iki telefon da başarılı performans sergilese de bu konuda Ultr modelinin bir adım önde olduğu görülüyor. Renklere bakıldığında Huawei Mate 30 Pro daha doğal,  Ultra modeli ise daha canlı renkler sunuyor. Sonuca gelecek olursak yeni Mate ve yeni Galaxy modeli çok iyi fotoğraf performansı sergiliyor. Telefonlar performanslarıyla DSLR fotoğraf makinelerine gözdağı veriyor. 108 megapiksellik ana kamerasıyla fark yaratan Samsung imzalı telefon, kamera açısından devrim nitelikler sunuyor. 10 kat hibrit optik yakınlaştırma yapabilen telefon aynı zamanda 100 kat dijital yakınlaştırmaya da imkan tanıyor. Fotoğraf performansı haricinde video performansıyla da dikkatleri üstüne çeken model saniyede 30 kare 8K video kaydına destek veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra ve Huawei Mate 30 Pro karşı karşıya

Yeni Galaxy cihazı hakkındaki tüm detaylara buraya, Mate 30 Pro hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Telefonların kameraları mercek altında