reklamı kapat

POPÜLER

Porsche hızlı şarj

Gelecek yatırımları; Porsche en büyük hızlı şarj istasyonunu açtı

Köklü Alman otomobil firması Porsche, Avrupa’nın en büyük hızlı şarj istasyonunu açtı. İşte dikkat çeken tüm detayları ile dev istasyon.

Otomobil üreticileri, elektrikli otomobillere ve onları kullanmak için gerekli olan alt yapı sistemlerine ayırdıkları bütçeleri her geçen gün arttırıyor. Geçmişte markalar bu tür yatırımları üçüncü, dördüncü plana atarken artık çoğu için birinci öncelik konumunda. İçten yanmalı motorların öncü firmalarından olan Porsche, bunun en büyük örneklerinden olabilir. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan tamamen elektrikli Taycan ile spor otomobillerin de elektrikli olabileceğini gösteren şirket, bu dalda yatırımlarını arttıracağını da açıklamıştı. Gelen son gelişmeler de adeta bunu doğrular nitelikte.  Almanya’nın Leipzig şehrinde, Porsche tarafından dev bir hızlı şarj istasyonu açıldı. “Avrupa’nın en güçlüsü” olarak tanıtılan istasyon sayesinde şarj ağının genişletilmesi hedefleniyor.

Porsche elektrikli gelecek için önemli adımlar atıyor

Haftanın her günü hizmet verecek hızlı şarj istasyonunun enerji kapasitesi ise yedi megawatt olarak açıklandı. İşin güzel tarafı ise bu istasyon sadece Porsche müşterilerine özel olmayacak. Tüm marka ve modele açık olan istasyonda bulunulan donanım listesi ise şu şekilde; Dört adet 22 kw gücünde AC standları, On iki adet 350 kw gücünde DC şarj cihazı ve altı tane 350 kw gücünde hızlı şark noktası. Merkez tanıtım amaçlı olarak mart ayının sonuna kadar tüm markalara ücretsiz hizmet verecek.

İlginizi çekebilir

Altı silindirle 414 beygir güç; 2020 Porsche 718 ailesi kontak açmaya hazır