reklamı kapat

POPÜLER

Maserati V8 motoruna sahip kural tanımayan motosiklet

03 Mart 2016

Zaman zaman yaptığı ilginç otomobil ve motosiklet modifikasyonlarıyla karşımıza çıkan Fransız üretici Lazareth, yine insanlık dışı bir konseptle çıkageldi. Lazareth, “Maserati’nin V8 motorunu motosiklete yerleştirirsek nasıl olur?” şeklindeki çılgın fikrini resmen hayata geçirdi.

Motosikletten bahsederken çoğunlukla “motor” kısaltmasını kullanırız. LM 847 isimli bu çılgın motosiklet konsepti de bunun hakkını sonuna veriyor. Zira araç neredeyse sadece “motor”dan oluşuyor. Maseratinin 4.691 cc hacimli V8 motorunu söken Lazareth, etrafına da motosiklete benzeyen “bir şey”ler serpiştiriyor. Her ne kadar 4 tekerleğe sahip bu araç motosiklet kavramına biraz zıt düşse de ortaya çıkan iş gerçekten muazzam. Muhtemelen şimdiye kadar hiç sürmeye cesaret edilemediği için performans rakamları mevcut değil ancak 470 beygir güç üreten bir motosikletin yanına herhangi bir şeyle yaklaşmak pek de mantıklı olmaz. Bu müthiş gücü sadece 1 ileri şanzıman sistemiyle tekerleklere aktaran V8 ile birlikte motosikletin toplam ağırlığı ise 400 kg.

Kuyruk kısmını Panigale’den alan, canavarı Brembo’nun büyük çaplı frenleriyle dizginlemeye çalışan Lazareth niçin böyle bir şey yaptı bilmiyoruz ancak motosikleti aksiyon halinde görmek için sabırsızlanıyoruz.