reklamı kapat

POPÜLER

Lazareth uçan motosiklet

Lazareth’in jet motorlu uçan motosiklet modeli için heyecanlandıran video [İzle]

Ludovic Lazareth imzalı jet motorlu motosiklet modeli Lazareth LMV 496 için güzel bir video yayımlandı. Model artık gerçekten uçabiliyor.

Hazırladığı özel motosikletler ile tanınan Fransız Ludovic Lazareth, geçtiğimiz aylarda karşımıza uçan motosiklet modeli Lazareth LMV 496 ile çıkmıştı. Bu geleceğe yönelik önemli araç, farkını tekerlerinde yer alan jet motorlar ile koyuyor. Dört adet tekerleğe sahip motosiklet, toplam dört adet jet motor ile gerçek anlamda havalanabiliyor. Tekerlere bağlı bu motorları aşağıya döndürerek saniyeler içerisinde bir uçan motosiklet halini alan Lazareth LMV 496, yayımlanan yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere yerden havalanma konusunda bir sorun yaşamıyor. Son denemesi kontrollü de olsa insanlı şekilde yapılan motosiklet, bu açıdan gelecek için oldukça heyecanlandırıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla LMV 496’nın normal haliyle 470 beygir güç üretebildiği tahmin ediliyor. Havacılık konusunda tecrübeli Alman şirket Jetcat ile geliştirilen bu çok özel model, testlerde oldukça kararlı / stabil bir performans ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lazareth uçan motosiklet
Lazareth uçan motosiklet
Lazareth uçan motosiklet
Lazareth uçan motosiklet
Lazareth uçan motosiklet

Uçan motosiklet Lazareth LMV 496 kaça satılacak?

Elbette fiyat hiç ama hiç düşük değil. Açıklandığı kadarıyla modelin yaklaşık olarak tam 560 bin dolar ön sipariş fiyatı olacak. Bu açıdan gerçekten nefes kesen model, lük birçok spor otomobili bile geride bırakıyor. Üzerinde gerçekten çok büyük bir çalışma ve emek bulunan uçan motosikletin geçirdiği gelişmeleri yakında takip etmeye devam edeceğiz.