reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C5

Yeni bir yılan hikayesi; Citroen C5 yerini alacak modelin geleceğinden detaylar

Yaklaşık 2 yıldır somut bir gelişmesini görmeyi beklediğimiz yeni Citroen C5 projesi üzerine doğmaya başlayan kuşku bulutları yeni açıklamalarla dağılacak gibi.

Citroen’in sedan pazarından çekilme kararıyla birlikte rafa kaldırdığı C5, bugün Türkiye pazarında hala popüler modeller arasında. Sedan pazarına olan ilginin azalması üzerine alınan bu karardan geriye dönüş sinyalleriyse 2016 yılında tanıtılan CXperience konseptiyle verilmeye başlandı. Tasarım dinamikleriyle inanılmaz bir ilgi gören model için 2018 yılında yapılan duyuruyla birlikte, yeni nesil Citroen C5 için merkeze alınarak hayata geçirileceği açıklandı. Son iki yıllık süreçte birkaç kez gündeme gelen bu projenin, yapılan planlama gereği 2020 yılına kadar satışta olması gerekiyordu. Lakin aradan geçen zamanda herhangi bir gelişme yaşanmaması akıllara yeni bir yılan hikayesi ile karşı karşıya olduğumuzu düşündürüyor. Autonews Europe‘a yapılan açıklamalar ise planda herhangi bir değişiklik olmadığını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Citroen C5 projesi kesintisiz devam ediyor

Konuyla ilgili açıklamalarda buluna Citroen Arün ve Strateji Direktörü Laurence Hansen; “Modelle ilgili çalışmalarımız devam ediyor.Bu noktada bekleyenlerin bize güvenmesi ve içlerinin rahat olması gerekiyor. Ortada bir otomobil var ve muhteşem bu bizim için gerçekten önemli bir otomobil.” ifadelerine yer verdi. Peugeot 508’de kullanılan EMP2 platformu üzerine geliştirilecek olan modelin, tasarım noktasında radikal hatlarıyla kullanıcıların ilgisi çekmesi amaçlanıyor. Var olan piyasa gereği hibrit motor seçeneğine de sahip olmasına kesin gözüyle bakılan aracın ismi de kendini kadar belirsiz. Koronavirüs sürecinden de etkilenen geliştirme sürecinin bu yıl içerisinde tamamlanıp tamamlanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili video