reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake

SW gövdede performans keyfi; Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake [Video]

Performans ailesine eklenen en yeni isim olan Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake, kompakt sınıftaki en güçlü seçeneklerin başında olacak.

Sınıfının öncüsü konumunda olan CLA‘yı yaklaşık 3 ay önce yeni bir boyuta taşıyan Mercedes, performans hamlesini yapmak konusunda da çok gecikmedi. CLA 45 Shooting Brake adıyla ürün gamındaki yerini alan modelle birlikte station wagon ve hız formülünün yeni ürünü rekabete dahil olmaya hazır şekilde karşımızda duruyor. Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen A 45‘te gördüğümüz benzer dinamiklere sahip olan Shooting Brake versiyonu, beklentileri fazlasıyla karşılayacak teknik özelliklerle donatılmış durumda. Kullanıcılara iki farklı versiyon üzerinden sunulacak olan otomobili maksimumda 415 beygirlik güçle kombin etmek mümkün olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake teknik özellikleri

Modelin kaputunun altına baktığımızda daha önce de dile getirdiğimiz tanıdık üniteyle karşılaşıyoruz. Standart olarak sunulan 2.0 litrelik turbo besleme dört silindirli bu makineyi iki farklı seviyede almak mümkün. Giriş seviyesinde 382 beygir güç ve 480 Nm torkla sunulan bu makine, aracı 0’dan 100’e 4,1 saniyede çıkartabilirken maksimumda 250 km/s hıza eriştirebiliyor. Bir üst noktada ise 415 beygir güç ve 500 Nm tork değerleri bizleri karşılıyor. Bu limitlerin getirisi ise dört saniyenin altında 0-100 ve 270 km/s maksimum sürat olarak teknik tabloya yansımakta. Standart Shooting Brake’e oranla gövde paketi, fren sistemi, donanım ve altyapı bileşenleriyle de ayrı bir noktada konumlanan AMG versiyonunda özel elektronik destekler de standart gelenler arasında. Henüz satış süreciyle ilgili bir bilginin paylaşılmadığı otomobille ilgili fiyatları da önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.