reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1 Redbull racing

Red Bull Racing Formula 1 takımından nefes kesen pit stop rekoru! [Video]

Red Bull Racing Formula 1 takımı, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 2019 İngiltere Grand Prix kapsamında önemli bir rekor kırdı.

Motor sporları dünyasının en üstünde yer alan Formula 1, kendi içerisinde kırılan önemli bir rekor ile gündemde. 2019 İngiltere Grand Prix kapsamında Red Bull Racing takımı Pierre Gasly için sadece 1.91 saniyede gerçekleştirdikleri pit stop ile tarihe geçti. 2 saniyede altında dört adet tekerleği sorunsuz olarak çıkarıp yenisini takan pit ekibi, gerçekten takdiri sonuna kadar haketti. Yarışın 12. turunda pite gelen Pierre Gasly’den sonra 13. turda Max Verstappen’in aracı da sadece 1.96 saniyelik bir pit stop ile yola gönderildi. Max Verstappen bu hızlı pit stop sayesinde Silverstone pistinde ciddi şekilde mücadeleye giriştiği Charles Leclerc’in önüne geçmeyi başarmıştı. İki pilot da aynı anda pite girmişti ancak Verstappen önde çıktı. Yukarıdaki rekora rağmen Red Bull Racing takımı Silverstone pistinden çok memnun ayrılmadı. Ferrari Formula 1 takımı pilotu Sebastian Vettel‘in arkada vurması sonucunda normalde üçüncü olma ihtimali yüksek olan Verstappen, yarışı ancak beşinci olarak bitirebildi. Takım arkadaşı Pierre Gasly ise 4. olabildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 sporunda saliselerin önemi bulunuyor

Biliyorsunuz eskiden pit stoplardan daha uzun yoluyordu. Çünkü eskiden araçlara yakıt ikmali de yapılıyordu. Daha sonra ortadan kalkan yakıt ikmalinin geri gelmesi çok isteniyor ancak henüz somut bir adım bulunmuyor. Formula 1 yönetimi sporu daha eğlenceli ve mücadeleci hale getirmek için büyük planlar içerisinde bulunuyor. Şu an genelde Mercede hakimiyetinde geçen sıkıcı yarışlar çok eleştiriliyor.