reklamı kapat

POPÜLER

AMG A35 için resmi duyuruyu yapan Mercedes için ortaya atılan A45S iddiası gündemin zirvesinde

Önümüzdeki dönemin en önemli otomobil organizasyonlarından birinde tanıtılacağı duyurulan Mercedes-AMG A35, beraberine sürpriz bir söylentiyi de getirdi.

Temmuz ayı itibarıyla Türkiye satışlarına başlanan yeni jenerasyon Mercedes A-Serisi, şubat ayında gerçekleştirilen tanıtımıyla birlikte bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. AMG versiyonunu merkeze olan bu soru işaretleriyle ilgili şu ana kadar detay vermekten kaçınan marka yetkilileri nihayet sessizliğini bozuyor. Bir yandan devam eden hibrit versiyonla ilgili de bekleyiş devam ederken, safkan performans odaklı modeller için de tanıtım sürecinde artık şeffaflık dönemi içerisindeyiz. Mercedes’in giriş seviyesi için belirlediği A35 AMG‘nin tanıtım tarihinin 2018 Paris Otomobil Fuarı‘nda gerçekleştirilecek olması bugün itibarıyla netlik kazanmış durumda. Ekim ayında kapılarını açacak olan organizasyonda sahne alacak olan bu isim Audi S3 ile keyifli bir rekabete hazırlanıyor. A-Serisi’nin performans noktasında limitleri temsil eden A45 ise adrenalin konusunda kullanıcılarına hiç şüphe yaşatmayacak gibi görünüyor. Tüm bu oyuncuların dışında ortaya atılan A45S iddiası da bir anda göz bebeklerimizin büyümesine vesile oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Performanstan beklentiler

İlk olarak A35 ile ilgili masada görünen parçalardan bahsedelim. Bu alanda gelen ilk bilgiler bizlere yaklaşık 300 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 litrelik benzinli motorun kullanılacağına işaret ediyor. Bu iddialar resmileşirse bizleri maksimumda 250 km/s hıza çıkan ve 0’dan 100’e 5 saniyenin altında erişen bir otomobil bekliyor olacak. Bir üst noktada yer alacak olan A45’de ise bu limitler 400 beygire kadar dayanmış durumda. Bugünün önemli gelişmesi olarak satırlara yansıyan A45S varyasyonu içinse 400 beygirin de üzerinde güçler telaffuz ediliyor. Aerodinamik ve sürüş dinamikleri açıdan daha fazla piste yakınlık göstermesi beklenen modelin içerisinde de karakteristik farklara işaret edilmekte. Paris Otomobil Fuarı’nın ardından önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde sipariş sürecinin başlaması planlanan A35, tüm bu sonuçlara giden kapıların anahtarı olacak. Bekleyip göreceğiz.