reklamı kapat

POPÜLER

Confide

Mesajlaşma uygulamasından ekran görüntüsü almayı engelleyen teknoloji

Windows, macOS, iOS ve Android platformlarında yer alan güvenli mesajlaşma uygulaması Confide, iOS uygulamasına ekran görüntüsü almayı engelleyen faydalı bir teknoloji ekledi.

Uçtan uca şifreleme temelli güvenli bir mesajlaşma uygulaması olan Confide, okunan mesajların sonsuza kadar silinmesi mantığı üzerine kuruluyor. Bu açıdan hassas işlerle uğraşanlar için çok güzel duran uygulama, artık daha da güvenli hale geliyor. Uygulamanın iOS sürümüne eklenen patentli ScreenShield teknolojisi, ekran görüntüsü alınmasını tamamen imkansız hale getiriyor. Bunu diğer sürümlerinde sunan ancak iOS tarafına son haliyle yeni entegre eden şirket, böylece gönderilen mesajların kayıt altına alınmasını engelliyor. Bu sistem iOS’un yerleşik görüntü alma özelliğiyle de çalışmıyor. Kişiler Xcode kullanarak bile gelen mesajların ekran görüntüsünü alamıyor. Uygulama değiştirici sayfası açıldığında dahi engelleme yapıldığı söyleniyor. Bu da gerçekten oldukça faydalı görünüyor.

Confide

Confide bu özelliği sadece kendisine saklamıyor

ScreenShieldKit  isimli bir altyapı oluşturan şirket, ScreenShield teknolojisini diğer uygulama geliştiricilere de açıyor. Yani bir uygulama bunu kullanarak ekran görüntüsü alınmasını temelli olarak engelleyebiliyor. iOS’un video formundaki ekran kayıt aracını dahi engellediği belirtilen teknoloji, deneyenlerin söylediği kadarıyla gerçekten güzel çalışıyor. Confide uygulamasının tüm sürümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Video