reklamı kapat

POPÜLER

Canon aynasız

Baskı altındaki Canon yöneticilerinden ilginç hamle

Dünyanın en büyük kamera firmaları arasında yer alan Canon, biliyorsunuz son dönemde CEO’sunun yaptığı açıklama ile gündemden düşmüyor. Bu açıdan en tepeden baskı altında bulunan şirket, geleceğe yönelik ilginç bir araştırma içerisinde bulunuyor.

Canon Genel Başkanı ve CEO’su Fujio Mitarai, geçtiğimiz günlerde Nikkei Asian’a bir röportaj vermiş ve şirketin inovasyon konusunda rakiplerinin gerisinde kaldığını belirtmişti. Bu açıdan büyük bir özeleştiri yapan CEO, alt tarafa güzel bir mesaj göndermiş olacak ki şirket önemli bir araştırma içerisinde bulunuyor. Sağlam kaynaklardan gelen habere göre Canon, seçili profesyonel fotoğrafçılara bir aynasız fotoğraf makinesinden neler istediklerini soruyor. Biliyorsunuz şirketin profesyonel kullanıcılara yönelik bir aynasız fotoğraf makinesi (Normal modeller mevcut) bulunmuyor. DSLR satışları yolunda olduğu için bu alana önem vermeyen şirket, Sony ile Fujifilm‘in alıp yürüdüğü pazarda çok geride kalıyor. 2018’de bu alanda öne çıkmak istediği düşünülen firma, bunu en doğru şekilde yapmak istiyor.

Canon, geleceğini kullanıcıları sorarak en iyisini yapıyor

Şirketin bu profesyonel fotoğrafçılara Sony A9 ve Fujifilm GFX 50s hakkındaki yorumlarını da sorduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yani sektörün neye ihtiyaç duyduğunu öğrenmeye çalışan firma, dediğimiz gibi geleceğini kullanıcılara sorarak en iyisini yapıyor. Bu tarz firmaların ürünlerini kullananlar ile yakın ilişkide olması gerekiyor. Yoksa kopuk bağlar XC-10 gibi garip modeller olarak geriye dönüyor.