reklamı kapat

POPÜLER

canon 6d mark ii

Kamera devi Canon beklenmedik bir itirafta bulundu

Teknoloji çağına ayak uydurmak büyük isimler için bile kolay olmuyor. Yeni nesil teknolojilerin önemi rekabette ortaya çıkıyor. Kamera devi Canon da bu konuyla ilgili çok samimi bir itirafta bulundu.

Canon Genel Başkanı ve CEO’su Fujio Mitarai, geçtiğimiz günlerde Nikkei Asian’a verdiği röportajda Canon’un geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. 82 yaşındaki CEO, araştırma ve geliştirme çalışmalarının rekabetteki önemine değinirken, firmanın bu alandaki yerini de açıkladı. 2017’nin kamera sektörü açısından çok güçlü bir yıl olduğunu söyleyen Mitarai, satışları ve karı artırmayı hedeflediklerini kaydetti. 2020’ye kadar konsolide satışlardan 44,1 milyar dolar elde etmeyi hedefleyen firma, hedefin mümkün olduğu görüşünde.

İnovasyon mecburi

Röportajın en can alıcı kısmı ise inovasyona ilişkin alanda yer alıyor. Mitarai, bu sene son teknolojiye odaklanacaklarını açıklıyor. Zira inovasyon alanında markanın rakiplerine karşı geride kaldığını itiraf ediyor. Amerika’da yeni bir Ar-Ge merkezi açacaklarını belirten Mitarai, yeni teknolojileri bünyelerine katacaklarını ekliyor. Şirketlerin ilerleyebilmesi için günümüz trendlerini çok iyi okuyabilmesi gerektiğini söyleyen CEO, rekabetin ötesinde cihazlar ortaya çıkarmanın zorlaştığından dem vuruyor.

Görünen o ki Canon önümüzdeki dönemde yeni teknolojilerle karşımıza çıkacak. Ar-Ge’ye olan yatırımlarını artıran firmanın yapacağı yenilikler merak konusu. Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.