reklamı kapat

POPÜLER

Ultra Game Boy

Çocukluk aşkımız Game Boy sahalara geri dönüyor

90’lar denildiğinde akla gelen ilk detaylardan biri Game Boy. Kimilerimizin saatlerce elinden düşürmediği, kimilerimizin uzaktan imrenerek bakmakla yetinmek zorunda kaldığı bu oyun konsolu sahalara geri dönmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Nintendo imzasını taşıyan Game Boy bir dönem ortalığı kasıp kavurmuştu. Hepimizin hala nostaljik duygular beslediği bu konsol hala çok seviliyor. NES ve SNES Classic Edition gibi retro konsolların büyük ilgi görmesiyle birlikte gözler bir başka klasik olan Game Boy’a çevrilmişti. Bir süredir bu konsolun yenilenmiş versiyonuyla kullanıcı karşısına çıkabileceği söyleniyordu. Sonunda bu iddiaların gerçek olduğu ortaya çıktı.

Geliştirilmiş Game Boy

Özellikle 90’larda doğanları fazlasıyla mutlu edeceğini düşündüğümüz bu gelişmeyi Hyperkin‘e borçluyuz. Elektronik ekipman üreticisi olan bu firma Ultra Game Boy ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İsminden anlayabileceğiniz üzere bildiğimiz Game Boy’un geliştirilmiş bir versiyonundan bahsediyoruz. Fakat bu nostaljik hislerimizin boşa gideceği anlamına gelmiyor. O his, oyun oynayış biçimi değişmiyor. Sadece eksikler geliştiriliyor. Örneğin bu eksiklerden biri Game Boy’un yapıldığı malzeme. Orijinal versiyonunda çizikler fazlasıyla dikkat çekerken Ultra Game Boy alüminyum gövdeye sahip. Bu da konsolu düşürseniz de çarpsanız da dışına zarar veremeyeceğiniz anlamına geliyor. Bunun yanında arkadan aydınlatmalı LCD ekran, kadran gibi yeni özellikler de bulunuyor. Fakat isteyenler tüm bunları devre dışı bırakıp retro tarzı koruyabilecek. Ultra Game Boy USB-C bağlantısı üzerinden şarj oluyor ve altı saatlik aralıksız kullanım sunuyor. Cihazın 100 doların altında bir fiyata satışa sunulması bekleniyor.