reklamı kapat

POPÜLER

Walkman’den sonra Game Boy ile tanışan ufaklıklar Tetris’i beğenemedi! [Video]

Çocuklar, yaşlılar ve YouTube yıldızları gibi çeşitli grupların farklı konulara verdiği tepkilerden komik videolar hazırlayan The Fine Bros, bu defa da ufaklıkları Nintendo efsanesi Game Boy ile tanıştırdı. Daha önce Sony Walkman ve Apple II bilgisayarla tanışan çocukların kimi Game Boy’u “aptalca” bulurken kimileri de heyecanını gizleyemedi.

25 yıl önce piyasaya sürülen Nintendo’yu çocukların pek çoğu hiç duymamış, ancak aralarında bilgisayar oyunlarına pek meraklı olduğu görülen bir tanesi kendi Game Boy’u olduğunu belirtiyor. “Sizce bu ne olabilir?” sorusuna çocuklardan biri “iPhone kılıfı” yanıtını verirken, oyunu oynamak için fiziksel düğmelere basmak bazılarına çok yorucu geliyor. Game Boy’un uygulama yerine kasetlerle çalışması çoğuna komik geliyor, bazıları cihazı açmakta bile zorlanıyor. İşin tuhafı, çocuklardan bazıları dünyanın en popüler oyunlarından olan Tetris’i daha önce hiç görmediği gibi bir de Tetris’e “çok sıkıcı” deme cesaretini gösteriyor!

Çıktığında bugünün değeriyle 170 dolara satılan Game Boy, çocukluğumuzda pek çoğumuz için bir hazine değerindeydi. Kasetleri değiştire değiştire yeşil piksellere kendimizi saatlerce kaptırır, süper yüksek çözünürlüklü görüntü de aramazdık. Kendimizi bir defa daha yaşlı hissettiren bu Game Boy videosundan sonra, bakalım bu şımarık veletleri başka hangi teknolojilerle tanışırken göreceğiz. Bir hayli eğlendirici ve nostaljik videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO