reklamı kapat

POPÜLER

Bentley’le iş birliğine giden Vertu, özel tasarımlı beş model çıkaracak

Lüks telefon üreticisi Vertu, lüks otomobil üreticisi Bentley ile beş yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. İki İngiliz firma, beş yıl boyunca her yıl birlikte bir telefon geliştirip piyasaya sunacak. Bentley’ye ve Vertu’ya gücü yeten tüketicilerin sayısı bir avucu geçmediğine göre, üretilecek özel seri telefonların normal Vertu’lardan misli misli pahalı olmasını bekleyebiliriz.

Bentley’nin açıklamasına göre, kendi tuzu bulunan ürünler benzersiz tasarım, işçilik, zarafet ve performansa sahip olacak. Bu açıklamadan sonra, bütün pahalılığına rağmen zarafetten nasibini alamayan Vertu modellerini sonunda Bentley mi kurtaracak diye düşünmeden edemiyoruz.

Serideki ilk telefonun önümüzdeki ekim ayında piyasaya çıkması planlanıyor. Telefonda Bentley dokunuşları ve lüks yaşam hizmetleri bulunacağı sözünü veren firmalar, Bentley araç sahiplerinin araçlarına yönelik en güncel içeriği de bu telefonda bulacağını belirtiyor.

Sıradan Vertu’lar 10 bin doları aşan etiketlere sahipken yeni modelin en merak edilen detayı da tabii ki fiyatı. Referans olması açısından, daha önce Ferrari için çıkan özel Vertu modelinin şaşırtıcı biçimde yine yaklaşık 10 bin dolara satıldığını not düşelim.