reklamı kapat

POPÜLER

Nokia, Lumia serisi bir Android telefon çıkarabilir

Mobil işletim sistemi olarak Windows Phone‘u seçmesinden bu yana eleştirilen ve kendisinden Android‘li bir cihaz beklenen Nokia, yakın bir zaman önce gerçek anlamda bir Android deneyimi sunmayan X serisi ile ortaya çıkmıştı. Uygun fiyata satılan telefonlar, kendilerine has bir işletim sistemine sahipti ve Android uygulamalarını çalıştırabiliyordu. Nokia, son olarak X2 ile X serisini genişletti. Ancak görünen o ki Microsoft’un Nokia’yı satın alması bazı şeyleri değiştirecek.

Güvenilir kaynaklardan olan @evleaks Twitter hesabının tweet’ine göre Nokia, Android’li bir Lumia üzerinde çalışıyor. Ancak konuya ilişkin hiçbir detay verilmiş değil. Hesaptan daha sonra atılan bir tweet’te de, Android değişikliğinin Nokia’nın Windows Phone işletim sistemi tercihine bir etkisi olmayacağı belirtilmiş.

Microsoft’un, Google’ın Android’ine tamamen kapı açması pek olası görünmüyor. Lakin iddia doğruysa, X serisindekine benzer bir şekilde Android uygulamalarını çalıştıran bir cihazla karşılaşabiliriz. Bu da Nokia’nın tasarım, malzeme kalitesi ve pek tabii ki kamerasının kısmen de olsa Android’le buluşması anlamına gelir ki eminiz birçok kullanıcı bundan memnun olacaktır. Konuya ilişkin gelişmeleri bizler de merakla bekliyoruz.

İLGİLİ HABERLER