reklamı kapat

POPÜLER

lumia

Microsoft’un yeni Lumia’sından görseller sızdırıldı

Microsoft Nokia‘yı resmi olarak satın aldığından beri sessizliğini koruyor. Android tabanlı Windows Phone’u Nokia X2‘yi saymazsak, Microsoft’un pazardaki payını daha da küçültmeyi kabullendiğine inanabilirdik ancak internete sızdırılan fotoğraflar yeni bir Lumia telefonu işaret ediyor.

Yeni bir telefon alır almaz bir üst modelinin duyurulmasına öyle alıştık ki Microsoft’un tek bir model duyurmasını yadırgar olduk. Ancak Microsoft, her zaman olduğu gibi biraz geç kalıyor olsa da arka planda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. İnternete sızdırılan görsel de bunu doğrular nitelikte.

Windows Phone sevenleri sevindirecek olan telefonun Lumia 820’nin bir üst modeli olarak çıkması bekleniyor. Lumia 830 olarak adlandırılacak telefon Lumia 925’e benzeyen kasasıyla dikkat çekiyor. Nokia’lardan alıştığımız cıvıl cıvıl renkleri ve Windows 8.1 işletim sistemini çalıştırmasını beklediğimiz telefonun çıkıp çıkmayacağı belli değil ancak ekranın sağ üst köşesindeki Nokia ismi de oldukça düşündürücü. Anlaşılan Microsoft, Nokia’nın marka gücününü terk etmeye hazır değil.