reklamı kapat

POPÜLER

microsoft

Microsoft’un iptal edilen amiral gemisi telefonu gün yüzüne çıktı

Microsoft akıllı telefon tarafında yıllardır bir türlü varlık gösteremiyor.  Pazar payı küsuratlara kadar gerileyen Microsoft’un uzun bir süre öncesinde amiral gemisi bir modelle karşımıza çıkacağı söyleniyordu. Fakat maalesef söz konusu model daha sonrasında iptal edildi. İşte iptal edilen Lumia 960 isimli bu telefonun görselleri internet ortamına sızdı.

Eğer Microsoft, Lumia 950’nin üstünde bir telefon piyasaya sürseydi o telefonun Lumia 960 olması bekleniyordu. Kod adı Northstar olan telefon, teknik özellikler anlamında o dönemin tepe seviyesini temsil ediyor. RM-1162 model numarasına sahip olan Lumia 960’ın Qualcomm Snapdragon 820 işlemciden güç aldığı belirtiliyor. Ön tarafta çift hoparlörün yer aldığı telefonun gövdesi yekpare alüminyum malzemeden yapılmış. Arka tarafa baktığımızda ise 20 megapiksellik Pureview kamera bizleri karşılıyor. Kamera konusunda her zaman iddialı olduğu bilinen Lumia serisinin bu modelinde de kamera üst seviyede performans vadediyor. Kameranın hemen sol tarafında ise 3 LED’li flaş dikkat çekiyor. Cihaz prototip aşamasında kaldığı için arka kısımda bazı yerlerde test amaçlı olarak boşlukların bulunduğu görülebiliyor.

Her ne kadar Microsoft bu cihazı piyasaya sürmeyecek olsa da söylenenlere göre Windows 10 Mobile’ın gelişimi için şirket içerisinde halen bu prototipten faydalanılıyor. Microsoft’un merakla beklenen amiral gemisi telefonları ne zaman karşımıza çıkacak halen bilinmiyor.