reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft ekim ayında şov yapmaya hazırlanıyor

Microsoft’un uzun bir süredir yeni amiral gemisi modelleri Lumia 950 (Talkman) ve Lumia 950 XL (Cityman) üzerinde çalıştığını biliyoruz. Şimdiye kadar teknik özellikleri ve prototip fotoğrafları ortaya çıkan telefonlar hakkındaki en büyük sır ise duyuru tarihiydi. Görünüşe bakılırsa sır perdesi nihayet aralandı.

Nihayet diyoruz zira Microsoft üst seviye telefon duyurmayalı bir seneden fazla oldu. Bu süreçte kullanıcıları giriş ve orta seviye telefonlarla oyalayan yazılım devi, iddialara göre ekim ayında büyük bir lansman hazırlığında. Üstelik bu lansmana Lumia 950 ve Lumia 950 XL’den çok daha fazlası dahil. Telefonların dışında Microsoft’un yeni bir akıllı bileklik veya saat, Surface Pro 4 tablet ve Xbox One oyun konsolunun mini versiyonunu da duyuracağı belirtiliyor.

Microsoft’un asıl merakla beklenen telefonlarına kısaca değinmek gerekirse, 5,2 inç QHD ekranlı Lumia 950’de altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 20 MP PureView kamera ve 3.000 mAh kapasiteli pil yer alıyor. Telefonun büyük ekranlı versiyonu Lumia 950 XL ise 5,7 inç QHD ekranı, Snapdragon 810 işlemcisi ve 3.300 mAh pili dışında Lumia 950 ile aynı özelliklere sahip. İddialar gerçek olup ekim ayını iple çekmeye değecek mi, merakla bekliyoruz.