reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’un amiral gemisi telefonu gün yüzüne çıktı

Mayıs ayında Microsoft’un iki üst seviye akıllı telefon hazırlığında olduğundan bahsetmiştik. Lumia Cityman ve Lumia Talkman isimli telefonların teknik özelliklerinden sonra ilk prototip fotoğrafları da geldi.

Yayınlanan fotoğraflar tek bir telefona ait olsa da Talkman (Lumia 950) ve Cityman’in (Lumia 950 XL) aynı teknik ve tasarım özelliklerine sahip olacağını, yalnızca ekran boyutlarıyla birbirinden ayrılacağını düşünürsek aslında iki telefona da yakından bakma şansına sahibiz. WPXAP forumlarında ortaya çıkan ve 5,2 inçlik Talkman’e ait olduğu belirtilen prototip telefon, alıştığımız sade Lumia tasarımıyla geliyor. Microsoft’un tasarımdan ziyade teknik detaylarıyla fark yaratmayı planladığı Lumia Cityman’de QHD (2560 x 1440p) çözünürlüklü 5,7 inç ekran, 64 bit altı çekirdekli Snapdragon işlemci, 3 GB RAM, 32 GB hafıza, 20 MP arka kamera, 5 MP ön kamera ve 3.000 mAh kapasiteli pil gibi güçlü özellikler yer alıyor.

5,7 inç ekranla gelen Cityman ise 64 bit sekiz çekirdekli Snapdragon işlemcisi ve 3.300 mAh pili dışında küçük kardeşiyle aynı özelliklere sahip. Windows 10 gibi büyük bir kozla gelecek olan telefonlar bakalım bu kez kullanıcıların ilgisini çekebilecek mi.

Lumia-950-port

Lumia-950-info