reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft hem yeni telefon hem de yeni bir yazılım geliştiriyor

Geçtiğimiz gün Microsoft’un iptal edilen telefonu Lumia 960’dan bahsetmiş ve Microsoft’un yeni telefonlarıyla ilgili planların belirsiz olduğunu sizlere aktarmıştık. Bu haberden çok kısa bir süre sonra Microsoft’un geliştirdiği telefonla ilgili bilgiler gün yüzüne çıktı. Görünüşe bakılırsa Microsoft yeni bir telefonun yanı sıra yepyeni bir yazılım da geliştiriyor.

Advertisement

Microsoft’un şu sıralar yeni telefonu geliştirmek için çalışmalar yürüttüğü ve bu cihazla birlikte Windows 10 Mobile için ek bir yazılım üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Söz konusu yazılımla ilgili detaylı bilgiler bulunmazken bu yazılımın Windows 10 Mobile’ı geliştireceği ve Android ile iOS’a gerçek bir rakip haline dönüştürebileceği düşünülüyor. Henüz gelişiminin ilk safhalarında olduğu söylenen yazılımla ilgili olarak her an büyük değişimlerin yaşanabileceği ve dolayısıyla şimdilik Windows 10 Mobile’da yaşanacak gelişmelerle ilgili net bilgiler verilmesinin mümkün olmadığı belirtiliyor.

Teknoloji devi Microsoft’un CEO koltuğunda oturan Satya Nadella geçen dönemlerde yaptığı bir açıklamayla gelecekteki telefonların bugün kullandığımız telefonlara hiç benzemeyeceğini dile getirmişti. Bunu açıklamak için de Surface ailesinin 2’si 1 arada yapısının ne kadar başarılı olduğunu örnek göstermişti. Nadella’nın bu açıklaması Microsoft’un geliştirdiği telefonun hibrit bir cihaz olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Şimdilik resmi açıklamaların bulunmadığın konuyla ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.