reklamı kapat

POPÜLER

Türk mühendislerden Türkiye’nin yol koşullarına özel yaz lastiği: Goodyear Eagle Sport

01 Haziran 2017

Goodyear, dahilindeki Türk mühendisler tarafından Türkiye’deki tüketicilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan Eagle Sport ile yüksek performans lastikleri segmentindeki ihtiyaca en hızlı şekilde cevap vermeyi hedefliyor.

İki fabrikasıyla Türkiye’ye önemli yatırımlar gerçekleştiren Goodyear uzun bir süredir içerisinde olduğu bu pazarı iyi şekilde analiz ederek ülkemizdeki kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bir lastikle karşımıza çıkıyor. Markanın Türk mühendisleri tarafından Türkiye’deki yol koşulları baz alınarak tasarlanan ve Adapazarı’nda yer alan fabrikada üretilen yeni Eagle Sport, yoğun analizler doğrultusunda çok daha güvenli ve tatminkar bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Yapısı ve özellikleri sayesinde çok daha yüksek kilometre performansı ve sürüş hakimiyeti sağlayan Eagle Sport’un geliştirilmiş sırt deseni, lastik içindeki hava basıncını eşit olarak dağıtırken, güçlendirilmiş lastik yanağı daha iyi lastik tepkisi sağlıyor.


Yolla teması sağlayan daha geniş bir alana sahip olan lastik bu sayede her koşuldaki sürüşlerde yüksek hakimiyet sunuyor. Otomobiller için hayati önem taşıyan fren mesafesi konusunda da oldukça iddialı olan Eagle Sport dikkatsizlik nedeniyle oluşabilecek jant hasarlarının da önüne geçebilecek bir yapıya sahip. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan fabrikası direktörü Ferhat Özmerzi; “Eagle Sport, Adapazarı fabrikamızdaki Türk mühendislerimiz tarafından, Türkiye yol koşullarına özel olarak geliştirildi ve üretildi. Adapazarı fabrikamızın 17 inç lastik üretiminde Eagle Sport’un payı ortalama yüzde 70” diyerek lastikle birlikte yeni istihdamın yaratıldığını ifade etti.

YORUMLAR