reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’de üretilen lastik Goodyear Eagle Sport 2 tanıtıldı

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, yüksek performanslı yaz lastiği Eagle Sport 2’yi pazara sundu.

Yeni nesil Eagle Sport 2’yi pazara sunan Goodyear, yüksek performanslı yaz lastiği segmentinde portföyünü güçlendiriyor. Tamamen yenilenmiş tasarımı ve teknolojileri sayesinde kuru ve ıslak zemin performansı ile yakıt tüketimini iyileştirmeyi amaçlayan Goodyear Eagle Sport 2, kendini kanıtlamış bir şampiyonun yeni nesli olarak pazara sunuluyor. Yeni desen, yeni yanak tasarımı, yeni hamur ve yeni karkasa sahip ürün, güvenliği elden bırakmıyor. Lastiğin bir önceki nesline göre ıslak zeminde fren mesafesi %9 kısalırken, yol tutuş ve araç hakimiyeti de %18 oranında artıyor.

Türkiye’de üretilen Goodyear Eagle Sport 2 ile ilgili açıklamada bulunan Goodyear Türkiye Genel Müdürü Mahmut Sarıoğlu; “Ülkemizde üretilen ve hem iç pazara sunulup hem de dünyanın farklı bölgelerine ihraç edilecek olan Goodyear Eagle Sport 2 ile gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl bu segmentte önemli bir pazar payına sahip olduk. Goodyear Eagle Sport 2 ile bu segmentteki konumumuzu daha da sağlamlaştırıp, pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Goodyear hem kuru hem ıslak zeminde iddialı

Önemli inovasyonlarla hem ıslak zeminde frenleme hem de yol tutuş yetenekleri sayesinde kullanıcılar için yüksek performans ve araç hakimiyeti sağlayan bir lastik ortaya çıkıyor. Tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veren Eagle Sport 2, lastik satın alırken en çok göz önünde bulundurulan üç kriter olan dayanıklılık, konfor ve performans konusunda iyileştirmeler sunuyor.

Birçok otomobile uygun olarak geliştirilen Eagle Sport 2, 14-16 inç arasında 11 farklı ebatla ocak ayı itibariyle Türkiye pazarında yerini aldı. Yeni Goodyear Eagle Sport 2, Eagle Sport TZ ve Eagle Sport TZ SUV modellerine ek olarak bu ürün grubunu tamamlıyor.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın