reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

yeni Sony Walkman müzik çalarlar

Sony iki yeni Walkman tanıttı: “NW-WM1AM2 ve NW-WM1ZM2”

Sony Walkman markası halen hayatımızda. Bu efsane ismi şimdi gündeme getiren ise yeni ürünler NW-WM1AM2 ve NW-WM1ZM2 oldu.

NW-WM1AM2 ve NW-WM1ZM2, NW-WM1A ve NW-WMZ üzerine konumlandırılan en yeni Sony Walkman müzik çalarlar oldular. Spesifik olarak odyofillere odaklanan bu iki yeni modelin arasında kilit bazı farklar bulunuyor. Örneğin NW-WM1ZM2 modeli 256 GB dahili depolama, NW-WM1AM2 ise 128 GB dahili depolama taşıyor. Bu depolama alanları microSD üzerinden artırılabiliyor.

NW-WM1ZM2’nin en çok öne çıktığı yanı “oksijensiz bakır” olarak geçen özel gövde kaplaması oluyor. Aktarıldığı kadarıyla Sony bunu ses kablolarında da kullanıyor. Bu sese olumlu etkisi olan gövdeyi bir de gerçek altın ile kaplayan firma, NW-WM1AM2’de ise sadece normal alüminyum kullanıyor.

İki yeni Sony Walkman modeli de ortak olarak 40 saate kadar müzik keyif getiriyor ve kablolu kulaklıklar özelinde yüksek çözünürlüklü ses desteği taşıyorlar. İşletim sistemi olarak Android 11 kullanan müzik çalarlar, 5 inç dokunmatik ekranlarında 1280×720 piksel çözünürlük sunuyor ve fiziksel tuşlara da sahipler.

Bu ürünlerin ilk aşamada ucuz olabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak durum öyle değil. Bu ürünler az satıldıklarından ve pahalı donanımlar üzerine kurulduklarından hiç ama hiç ucuz değiller. 2022 Nisan ayında sayışa sunulacak yeni Sony Walkman müzik çalarlardan NW-WM1AM2 için 1.399 euro, NW-WM1ZM2 içinse tam 3.699 euro fiyat açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca