reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Analogue Pocket Game Boy
Analogue Pocket Game Boy
Analogue Pocket Game Boy

En gelişmiş, modern Game Boy: Analogue Pocket

Klasik oyun konsollarına modern dokunuşlarıyla tanınan Analogue, bugüne kadarki en gelişmiş Game Boy ile karşımızda: Analogue Pocket.

Analogue, Game Boy severlerin ve retro konsol meraklılarının hoşuna gidecek bir tasarıma daha imza attı. Analogue Pocket bugüne kadar kaşımıza çıkan en gelişmiş Game Boy modeli oluyor. Hem de mobil oyun konsolunun en kritik özelliğini koruyarak. Analogue Pocket, emülatörden güç almıyor. Doğrudan kartuş sistemini barındırıyor. Klasik modelin dışında Color ve Advance kartuşlarını da çalıştıran yeni nesil model, böylelikle 2.700’den fazla oyuna erişim sağlıyor. Teknik detayları ise klasik modelin çok üstünde elbette. Burada ilk dikkat çeken ekran çözünürlüğü oluyor. 3,5 inçlik LCD ekrana sahip cihazın ekranı 1600×1440 piksel çözünürlükte. Piksel yoğunluğu ise 665 ppi olarak açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game Boy severlere nostaljik konsol

Analogue Pocket her ne kadar retro oyun konsolunu hayata döndürse de en gelişmiş teknolojilerden yararlanıyor. Şarj edilebilir lityum-iyon pille gelen cihazda USB-C bağlantı noktası tercih ediliyor. Aynı zamanda SD kart yuvası bulunduğunu da kaydedelim. 3,5 mm’lik kulaklık girişini barındıran cihazın aynı zamanda bir de standı bulunuyor. Söz konusu stant tıpkı Nintendo Switch ile aynı mantıkta çalışıyor. Cihazı standa oturttuğunuzda görüntüyü daha büyük bir ekrana aktarmanız mümkün oluyor. 8BitDo’nun Bluetooth kumandalarını destekleyen sistem deneyimi de geliştiriyor. Aynı zamanda UBS bağlantısı ile kablolu kumandaların desteklendiği de kaydedilmiş.

2020 yılında çıkması beklenen Analogue Pocket, 200 dolar yurt dışı fiyatına sahip. Ayrı olarak satılması beklenen standı içinse şimdilik bir çıkış tarihi ve fiyat açıklaması bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Manivelalı oyun konsolu: Playdate