reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan yeni yılda çok dikkat çekecek bir telefon geliyor!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2020 için önemli bir hazırlık içerisinde bulunuyor. Firmadan kendi içinde bir ilke imza atacak telefon geliyor.

Advertisement

Şirkete yönelik sağlam kaynak Ice Universe‘e göre ön kamerası ekran altına yerleştirilmiş bir Samsung akıllı telefon modeli yolda bulunuyor. Bunun ilginç olarak 2020 başında tanıtılacak amiral gemisi Galaxy S11 ya da katlanabilir telefon Galaxy Fold 2 olmadığını belirten kaynak, bunun haricinde süreç hakkında bir bilgi vermiyor. Artık yeni teknolojileri Galaxy A serisinde denemeye başlayan şirket, bu açıdan ekran altı kamerayı şu an dönen kamera kullanan Galaxy A80‘nin 2020 versiyonuna koyabilir tahminleri yapılıyor. Samsung’un 2020’de Galaxy Note serisini ortadan kaldırabileceği de konuşuluyor. Ancak bundan vazgeçilirse ekran altı kameranın olası adıyla Galaxy Note 11 ile gelme ihtimali de her zaman bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera konusunda sadece Samsung çalışmıyor

Resmi olarak açıklandığı kadarıyla OPPO ve Xiaomi de bu altyapıda çalışmalar yürütüyor. Hatta OPPO’nun ekran altı kamera konusunda 2017’de beri çalıştığı biliniyor. Motorlu, kızaklı, delikli ve çentikli telefonları ortadan kaldıracak ekran altı kamera teknolojisi, gerçekten merak uyandırıyor. Firmalar ön kameraya yer bulma konusunda artık ciddi anlamda sınırları zorluyor. Bu arada kameralar yanında gerekli diğer sensörlerin de ekran altına alınacağı söyleniyor.

İlgili Video