reklamı kapat

POPÜLER

sony Xperia xz2

Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact hakkında güzel haber

Sony, kısa bir süre önce duyurduğu Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact’ı Avrupa’da satışa sundu. Geçtiğimiz ay ön siparişle satışa sunulan telefonlardan Xperia XZ2, yaklaşık 700 sterlinden piyasadaki yerini alacak.

Yakın bir tarihte Türkiye’de de satışa sunulmasını beklediğimiz telefonlar hatırlanacağı üzere Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulmuştu. Siyah, gümüş, yeşil ve pembe renk seçeneklerine sahip olan telefonların fiyatları da ortaya çıktı. Amazon’da satışa sunulan telefonlardan Xperia XZ2’nin fiyatı 699 sterlin, Xperia XZ2 Compact’ın fiyatı ise 529 sterlin olacak. Satılan telefonların çift SIM karta destek verdiğini belirtmekte yarar var. 5 Nisan’da satışa sunulacağı açıklanan telefonlar tasarımsal olarak birbirlerine oldukça benziyor. 18:9 en-boy oranlı telefonlar, ne yazık ki ön yüzlerinde geniş çerçevelere sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 845 işlemci ve 4 GB RAM’den güç alan telefonlarda Adreno 630 grafik işlemcisi bulunuyor. 5 inç FHD+ HDR ekranlı Xperia XZ2 Compact’da 2.870 mAh, 5,7 inç FHD+ HDR ekranlı Sony Xperia XZ2’de ise 3.180 mAh pil yer alıyor.

Video