reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ2 Pro

Sony’nin merak edilen yeni amiral gemisi Xperia XZ2 Pro hakkında son bilgiler

MWC 2018‘de karşımıza Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact modellerini çıkartan Sony, biliyorsunuz Xperia XZ2 Pro üzerinde de çalışıyor. İsmiden de anlaşılaşılacağı üzere en üst seviyede yer alacak telefon, bugün yeni detaylar kazandı.

Yeni bilgiler ilk olarak daha önce duyduğumuz en önemli detaylardan birisini kesinleştiriyor. H8176 kod adlı telefon, 4320×2160 piksel yani 4K çözünürlükte bir ekran taşıyor. 18:9 en boy oranına sahip olacağı belirtilen bu ekran, söylendiği kadarıyla HDR desteğini de sunuyor. Telefonuyla sık sık video izleyenler için harika görünen bu detay, oldukça dikkat çekiyor. Teknik tarafta Snapdragon 845 işlemci, 4 GB / 6 GB RAM ve 64 GB depolama gibi detaylar bulunacağı konuşulan telefon, Ambient Flow tasarım diliyle karşımıza çıkacak deniyor. Yani nispeten ince çerçeveli bir tasarımın bizleri karşılaması bekleniyor. Rakipleri gibi çerçevelerden kurtulma acelesi bulunmayan firma, telefonu Android 8.1 Oreo ile test ediyor. 18 megapiksel ve 12 megapiksellik çift arka kamera ile satışa çıkacağı konuşulan Xperia XZ2 Pro, 950 dolar civarında satılabilir dedikodularıyla da gündeme geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Sony Xperia XZ2 Pro”

Resmi olarak IFA 2018’de tanıtılabileceği konuşulan telefon, merakla beklenen modeller arasında yer alıyor. Akıllı telefon sektöründe yavaş adımlarla ilerleyen firma, yine de sadık kullanıcı kitlesiyle belirli seviyeyi koruyor. Ancak iş satış adetlerine geldiği zaman Sony’nin adı listelerin üstünde hiçbir zaman yer almıyor.