reklamı kapat

POPÜLER

Fiyatıyla rakiplerine sorun yaşatacak elektrikli cross motosikleti: Luna Cycle SUR-RON

Amerikalı üreticilerin hakim olduğu sınıfta, Çin merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen Luna Cycle SUR-RON fiyatı kadar özellikleriyle de rekabetçi.

İki tekerlekli dünyanın sınırlarını araziye taşımamıza olanak sağlayan Cross motorları, halihazırda daha çok scooter ile gündeme gelen elektrikleşme sürecinden nasibini almaya birkaç yıl önce başladı. Özellikle Amerika merkezli Alta Motors‘un kullanıcılarla buluşturduğu modelleriyle her geçen yıl biraz daha üzerine koyduğu bu modellerin şu anki en temel sıkıntısı fiyatlarının beklenenin üzerinde seyretmesi . Bunun temel sebeplerinden biriyse sizleri de tahmin edebileceği üzere şimdilik rekabet oluşturacak çok fazla seçeneğin olmayışı. Çin merkezli Luna Cycle ise bu konuda ciddi bir alternatif olma konusunda fazlasıyla iddialı. Alta’yı baz aldığımızda fiyatları da fazlasıyla kabul edilebilir seviyeler gezinen SUR-RON, menzil olarak da sınıfının şu anki standartlarını karşılayabilecek seviyelerde geziniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklentileri karşılayan özellikler

Toplamda sadece 60 kilogramlık bir motosiklet olan Luna Cycle SUR-RON’da şimdilik 8 beygir güç üreten elektrik motoruna yer veriliyor. Kısa süre içerisinde 16 beygirlik daha güçlü bir versiyonla da sunulacağı söylenen modelde içten yanmalı örnekleri arasında 100cc sınıfı içerisine dahil edilebilir. Maksimumda 72 km/s hıza erişebilen motosikletin tek seferde kat edebileceği menzil ise kullanıma göre değişmekle birlikte 90-95 kilometre aralığında. Batarya kısmında Panasonic imzalı 60v 33ah‘lık bir pakete yer veren marka, sökülebilir yapı sayesinde kullanıcılarına taşınabilir bir yol arkadaşı sunuyor da diyebiliriz. Bu batarya için paylaşılan şarj süresi ise 10 amper 600 watt’lık şarj ünitesi üzerinden yaklaşık 3 saat. Genel itibarıyla baktığımız 10 bin dolarlık fiyatı bulunan Alta ile benzer özelliklere sahip olan Luna Cycle SUR-RON için talep edilen fiyat ise 3.475 dolar. Bu da en büyük rakibine göre çok ciddi bir avantajı beraberinde getiriyor. Halihazırda siparişlere açık olan motosikletin tüm merak ettiğiniz diğer detaylarına resmi site üzerinden ulaşabilirsiniz.