reklamı kapat

POPÜLER

Husqvarna EE 5

Markasının ilk elektrikli motosikleti Husqvarna EE 5 için teknik detaylar açıklandı

İlk tanıtımının üzerinden geçen yedi aylık zaman diliminin ardından siparişe açılan Husqvarna EE 5, eksik detaylarını da tamamlamış oldu.

Pek çok üretici gibi elektrikli motosiklet dünyasına yeni giriş yapanlardan birisi olan Husqvarna, bu heyecanı artık asfalt üzerinde başlatmaya hazır. İsveç merkezli üreticinin bu alandaki ilk girişimi olarak yarışa dahil olan Husqvarna EE 5, Kasım 2018 itibarıyla örtülerinden kurtulmuştu. Modelin sipariş taleplerini almaya başladığını duyuran resmi kaynaklar bunula beraber eksik kalan bazı detayları da meraklılarıyla paylaşmayı ihmal etmedi. Henüz fiyat bilgisi paylaşılmaya motosikletin giriş seviyesindeki kullanıcılara hitap ettiğini özellikle belirmekte fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Husqvarna EE 5 teknik özellikleri

Husqvarna EE 5, içten yanmalı sınıfına denk olarak kıyaslandığında 50cc kategorisinde yer alan başlangıç seviyesi bir motor olacak. Buna rağmen elektrik gücünün yapısı gereği dikkat gerektiren bir sürüşe sahip olan modelde yaklaşık 7 beygir güç üreten elektrik motoru konumlandırılıyor. EE 5’te sunulan sürüş modu seçenekleri ise güç ve tork gibi temel verilerin kontrol altında iletilmesine yardımcı olacak. Motosikletin şarj noktasında da başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek akımlı bir kaynak üzerinden sadece 70 dakikada tamamen dolu hale getirilebilen batarya, standart kullandımda 2 saate yakın sürüşe imkan tanıyor. Motosikleti limitlerde test deneyimlemek isteyenler ise tüm şarjı 25 dakikada da bitirebilir. Bu yılın sonlarına doğru artık asfalt üzerinde kendisin görmeyi beklediğimiz EE 5’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceğiyse merak konusu.

İlginizi çekebilir

3D yazıcıyla üretilmiş elektrikli motosiklet