reklamı kapat

POPÜLER

Husqvarna’nın tasarım harikası seri üretime geçiyor

Genellikle arazi motosikletleriyle tanıdığımız İsveçli üretici Husqvarna, 2014 yılında tanıttığı tasarım harikası yol konseptini seri üretime geçirmeye hazırlanıyor. Bu da caddelerde uzun zamandır görmediğimiz seksilikte bir motosiklet modeliyle karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Yoluna KTM çatısı altında devam eden Husqvarna, “Viptilen” isimli konsepti için Avustralyalılardan epey şey alıyor. En başta motosikletin kalbini, KTM blokları oluşturuyor. 125 cc’den başlayarak farklı hacimlerde üretilecek olan motosikletlerden örneğin Vitpilen 701’de Duke 690’ın 690 cc’lik motor bloğu kullanılacak. En güçlü Vitpilen’de ise Super Duke R’ı uçuran 1.301 cc hacimli 185 beygirlik blok yer alacak. Şimdi bu ruha dünyanın en gösterişli elbiselerinden birini giydirin. Yarı çıplak Vitpilen, çok acayip oturuş pozisyonu, retro far tasarımı, sade ve etkileyici göstergesi derken 21. yüzyılın en alımlı motosiklet modellerinden biri olmaya aday.

İlk etapta düşük hacimli versiyonlarıyla pazara girmesi beklenen Husqvarna Vitpilen, 2017 yazında yollarda olacak. Umarız Türkiye’de de bu güzelliği görme şansımız olur.