reklamı kapat

POPÜLER

“Beyaz ok” rakiplerin canını yakacak: Husqvarna Vitpilen 701

Milan Motosiklet Fuarı’nda boy gösterecek köklü üreticilerden biri olan Husqvarna, ödüllü tasarıma sahip 2017 Vitpilen serisiyle bir hayli iddialı.

1904 yılında kurulan ve daha çok off-road motosiklet modelleriyle tanınan İsveç merkezli üretici Husqvarna, Milan Motosiklet Fuarı öncesi, fuarda boy gösterecek yeni modeli Vitpilen 701‘in ilk resmi teaserını yayınladı. KTM motosiklet grubu altında üretim hayatına devam eden Husqvarna, 2014 yılında konsept olarak tanıtılan 401 modelinin üst modeli niteliğinde olan ve tamamen bir asfalt motosikleti olarak tanımlayabileceğimiz Vitpilen 701 modelinde KTM‘nin Duke 690 serinde yer verilen teknoloji yer alıyor.
husqvarna7015

Vitpilen ve Svartpilen modelleriyle tasarım ödülüne layık görülen Husqvarna ekibi, 2017 Vitpilen serisiyle retro tasarım çizgilerinin günümüz teknolojisiyle bir araya getirliğini bir model olmasına dikkat etmiş. İsveçli üreticinin önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan fuarda başta 701 modeliyle birlikte tanıtacağı bütün ürün gamı 2017 yılından itibaren satışa sunulacak. İsveç dilinde “Beyaz Ok” anlamına gelen Vitpilen serisinin en büyük üyesi 701’de, 690 CC‘lik motorun görev yapması bekleniyor. Vitpilen 401’de ise tek silindirli 373CC‘lik su soğutmalı motorun görev yapması bekleniyor. 2017 yılının ilk çeyreğinden itibaren kullanıcılara sunulması beklenen Vitpilen serisinin detaylarını ve fuar heyecanını LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.