reklamı kapat

POPÜLER

Husqvarna Norden 901

Büyük beğeni toplayan Husqvarna Norden 901 için resmi açıklama geldi!

Konsept aşamasında kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan Husqvarna Norden 901, satış yelpazesindeki yerini resmi olarak da alacak.

Motosiklet piyasasının kendine has çizgileri olan önemli isimlerinden birisi şüphesiz Husqvarna. 401 ve 701 serileriyle Türkiye pazarındaki kullanıcıların karşısına çıkan KTM grubu çatısındaki şirketi önümüzdeki yılllarda daha fazla gündemde görebiliriz. Bunun temel sebebi ise fark yataran bu tasarım karakterinin bambaşka bir sınıfa taşınmasında rol oynayacak Husqvarna Norden 901 olacak. Konsept olarak tanıtılmasıyla birlikte tüm meraklıların ilgisini çekmeyi başaran bu önemli üye, Honda Africa Twin ve Yamaha Tenere gibi iki önemli modele meydan okumaya hazırlanıyor. EICMA’da sergiledikleri modelle ilgili ciddi oranda olumlu geri dönüş alan Husqvarna yönetimi, seri üretime geçiş için resmi duyuruyu 2019 bitmeden gerçekleştirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Husqvarna Norden 901 için öne çıkan detaylar

Önümüzdeki yıl içerisinde üretim süreciyle ilgili adımların hızlandırılmasıyla ilgili çalışmaların başladığı Norden 901’i sokaklarda görmek içinse biraz daha beklememiz gerekecek. Nitekim planlamalara bakıldığında modelin 2021 yılındaki ürün yelpazesinde yer alacağına dair net detaylar görebiliyoruz. Resmi kaynağın açıklama detaylarında, modelle birlikte uzun yol odaklı kullanıcı kitlesine erişilmesinin ne denli önemli ve heyecan verici olduğu da ön plana çıkıyor. 889,5cc‘lik çift silindirli bir makineyle beraber asfalta inecek olan model, bu üniteyi doğrudan KTM 890 Duke R‘dan alacak. Şasi dinamikleri konusunda KTM 790 Adventure ile benzerlik sergilemesi beklenilen Norden 901’in teknolojik destekleriyle de öne çıkacağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

BMW’sen sürücüsüz motosiklet projesi