reklamı kapat

POPÜLER

wacom

Wacom’dan kalemle alınan notları dijitale aktaran defter [Video]

Wacom, A5 formatındaki Bamboo Slate ve A4 formatındaki Bamboo Folio olarak adlandırdığı not defterlerini tanıttı. Lenovo Yoga Book ve Montblanc Augmented Paper cihazlarında da kullanılan dijitalleştirme teknolojisinden yararlanan defterler iOS ve Android cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor.

Kullanıcılar dokunmatik panel üzerine bir kağıt yerleştirerek Wacom’un özel kalemiyle notlar alıp bu notları otomatik olarak dijitale dönüştürebiliyor. Dijitalleştirilen bu notları iOS ve Android’li cihazlara kablosuz olarak gönderebilen defterler, Dropbox, Evernote ve OneNote gibi servislere de destek veriyor. Wacom Inkspace isimli uygulaması üzerinden gösterilen notlar ve çizimler, ücretsiz sunulan 5 GB’lık depolama alanında saklanıyor.

Kullanıcılar yazdıklarını dijital bir metne dönüştürmesi için Inkspace Plus aboneleri olmaları gerekiyor. Üç ay boyunca ücretsiz olarak sunulan servisi kullanıcılar sonrasında ayda 2,99 dolar ödeyerek kullanabiliyor. Wacom Bamboo Slate yaklaşık 130 dolardan, Bamboo Folio ise yaklaşık 200 dolardan satışa sunulacak.

YORUMLAR