reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z2 Tablet

Dünyanın en ince ve en hafif su geçirmez tableti: Sony Xperia Z2 Tablet [Video]

Sony tablet ailesinin yeni üyesi Xperia Z2 Tablet, 6,4 mm inceliği ve 426 gram ağırlığıyla, dünyanın en ince ve en hafif su geçirmez tableti unvanının yeni sahibi oldu. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan tablet, Z1 Tablet’ten izler taşıyor ancak donanım ve yazılımsal özellikleriyle ondan çok daha gelişmiş cihaz olarak öne çıkıyor.
Sony Xperia Z2 Tablet
Z2 Tablet, 10,1 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü bir ekranla geliyor. TRILUMINOS ekran, Live Colour LED teknolojisine sahip ve Sony’nin iddiasına göre bu teknoloji bir mobil cihazdaki en doğal ve gerçekçi renklerle, en geniş renk skalasını sunuyor. X-Reality görüntü motoru da ekrana gelen her görüntüyü analiz ederek renk, kontrast ve keskinlik ayarlarını optimize ediyor.
Sony Xperia Z2 Tablet
Sony’nin yeni tableti, Qualcomm’un en yeni ve en güçlü mobil işlemcisi Snapdragon 801‘i kullanıyor. 2,3 GHz’lik dört çekirdekli Krait CPU’ya ev sahipliği yapan işlemciye Andreno 330 GPU ve 3 GB RAM eşlik ediyor. Sahip olduğu donanımla güçlü bir mobil oyun ve eğlence deneyimi vadeden tablet, batarya performansında da iyileştirmeler sunuyor. 6.000 mAh batarya, Qualcomm’un Quick Charge teknolojisi sayesinde yüzde 75 daha hızlı şarj oluyor ve Sony’nin Stamina Mod’u ile kullanıldığında çok daha uzun süre gücünü koruyor. Z2 akıllı telefonun 20,7 megapiksellik kamerası, Z2 Tablet’te yerini 8 megapiksel çözünürlüğündeki kameraya bırakıyor. Tabletin ön yüzündeki kameranın çözünürlüğü ise 2,2 megapiksel.
Sony Xperia Z2 Tablet
Bir önceki versiyonu gibi Z2 Tablet de IP55 ve IP58 standartlarında su geçirmezliğe sahip. Bunun yanında en iyi ve en berrak sesi destekleyen Front Surround teknolojisinin yanı sıra arka plan seslerini yüzde 98 oranında azaltabilen MDR-NC31EM kulaklıklar da tabletle geliyor. Kulaklıklar takılıyken, kullanıcılar uçak, motorlu taşıt ve dış alan gibi seçeneklerle her ortamda uygun ses seviyesini ayarlayabiliyor. Android 4.4 yüklü olarak gelecek Z2 Tablet, önümüzdeki aydan itibaren yurt dışında satılmaya başlayacak. Sony Xperia Z2 Tablet’in satış fiyatı henüz açığa çıkmadı.

VİDEO