reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2’nin taht macerası çok uzun sürmeyebilir

Sony‘nin henüz haftasını doldurmayan yeni amiral gemisi Xperia Z2‘nin tahtta çok fazla kalamayacağı yorumları yapılıyor. Bu yorumların kaynağı ise bizzat Sony Mobile’dan bir yetkili.

Sony Mobile’ın Kreatif Direktörü, Ürün Planlama Müdürü ve aynı zamanda UX Genel Müdürü Yoshiro Kurozumi, Japon K-Tai Impress‘e verdiği mülakatta Mobil Dünya Kongresi 2014’te tanıtımı gerçekleştirilen Xperia Z2’nin çok uzun süre amiral gemisi konumunda kalamayacağını belirtti.

Düşüncesine sebep olarak ise, bir ürünü amiral gemisi konumunda tutabilmek ve sürekli rekabet halinde kalabilmek için ürünün daha hızlı güncellenmesi gerektiğini belirtiyor. Kurozumi, açıklamasının devamında Sony Xperia Z2’nin sadece 2014’ün ilk yarısı için bu konumda kalmaya devam edeceğini ekliyor. Sony’nin tek bir tasarıma çok fazla bağlı kalmayacağını da belirten Kurozumi’nin bu açıklamasından, Xperia ailesi ile sürdürülmekte olan OmniBalance tasarım dilinin de önümüzdeki modellerde değişebileceği anlaşılıyor.

Özet olarak değerlendirmek gerekirse Sony’nin, 2014’ün ikinci veya üçüncü çeyreğinde tamamen farklı bir tasarım ile ve daha gelişmiş özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkma arzusunda olduğu en yetkili ağızlardan birince doğrulanmış görünüyor. Akıllı telefon pazarındaki bu hızlı rekabetin tüketicilere yansıması ise beklendiği şekilde olumlu değil aksine sürekli yeni model kaygısından dolayı olumsuz olarak yansıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony Xperia Z2’nin taht macerası çok uzun sürmeyebilir” için 2 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Kesinlikle haberin son kısmına katılıyorum. Tüketici bir dünya para verip aldığı telefonun demode olma süresinin 6 ay olduğunun farkında artık. Bu nedenle model yükseltmek için kesinlikle bekleyebileceği kadar bekliyor. S4 vs S5 arasında kullanım açısından aman aman bir fark yok. Firmalar bunun yerine mevcut modelleri için yazılım üzerine odaklanmış olsalar çok daha fazla güven verirler. Bu durum Nokia, nispeten iPhone gibi üst modellerini nadiren güncelleyen markaların avantajına bir durum.

  2. mcedemir dedi ki:

    Bu durum birşey akla getirmiyormu, Bize 6 ay müddet veriliyor,ya teknolojik engelsiz onbinlerce metre koşusundan kopma,yada kendine yarışçıyım deme,ürün önemli değil yani..