reklamı kapat

POPÜLER

PS4 remote play iPhone uygulaması

iPhone sahiplerinin uzun zamandır beklediği PS4 güncellemesi yayında [İndir]

PS4 sahibi iPhone ve iPad kullanıcılarının beklendiği özellik nihayet indirilmeye sunuldu. Remote Play özelliği iOS’te kullanıma hazır.

PS4 işletim sisteminin yeni güncellemesiyle beraber bazı kullanıcıların yıllardır beklediği özellik de nihayet kullanıma sunuldu. Remote Play uygulamasının 6.50 versiyonuyla beraber artık PS4 oyunlarını iPhone veya iPad’den oynamak mümkün olacak. İlk olarak 2014 Ekim’de Sony Xperia Z3’le tanıtılan Remote Play’in iOS’e gelmesi ise ne yazık ki 5 yıl aldı. Remote Play uygulamasını indirdikten sonra cihazınızı konsola bağlayarak oyunlara telefon ya da tabletinizden erişebilirsiniz. Ancak aynı Wi-Fi ağına bağlı olunması gerektiğini de hatırlatalım. Mobil ağ üzerinden farklı bir yerden bağlantı gibi bir seçenek bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran üzerindeki kontroller

Güncellemeleri yaptıktan sonra PS4 ile eşleştirdiğiniz cihazınızda oyunları oynarken ise ekran kontrollerinden yararlanıyorsunuz. Ne yazık ki iPhone modellerini DualShock 4 ile resmi yollarla bağlamak mümkün olmuyor. Üçüncü parti çözümlerle bu kontrolcü sorunu ise çözülebilir. Tabii iOS desteği sunan farklı oyun kumandalarının olduğunu da belirtelim. DualShock yerine onları kullanmayı deneyebilirsiniz. Özelliği kullanabilmek içinde iPhone 7 ve üzeri ya da altıncı jenerasyon iPad ve üzeri bir modele sahip olmanız gerekiyor.

Oldukça işlevsel olan bu özellikle beraber PS4 kullanım alanını da genişletiyor. iOS için resmi uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PS4’ün Marvel’s Spider-Man özel versiyonu